Termomodernizacja 4 budynków Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

  • Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ

Kolejną zakończoną przez nas inwestycją jest Termomodernizacja czterech budynków Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Dzięki kompleksowej modernizacji, stworzyliśmy bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku przestrzenie edukacyjne.

W ramach projektu przeprowadziliśmy szereg istotnych działań. Rozpoczęliśmy od ocieplenia ścian zewnętrznych oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Zmodernizowaliśmy również instalację wentylacji i ciepłej wody użytkowej, co znacząco poprawiło komfort wewnątrz budynków.

Nasz zespół skoncentrował się również na modernizacji systemu ogrzewania, co zapewniło efektywne i ekonomiczne źródło ciepła. Dodatkowo, ociepliliśmy dach sali sportowej, zapewniając odpowiednie warunki dla aktywności fizycznej.

Nie zapomnieliśmy także o estetyce budynków. Przeprowadziliśmy malowanie elewacji, wymianę systemu orynnowania oraz remont instalacji elektrycznej i oświetlenia, tworząc przyjazne i nowoczesne wnętrza. Podczas realizacji inwestycji przystąpiliśmy również do modernizacji pomieszczeń, dbając o ich funkcjonalność i estetykę.

Inwestycja uwzględniała także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne na dachu budynków, umożliwiając wytwarzanie własnej energii elektrycznej. Przeprowadziliśmy także kompleksową przebudowę instalacji gazowej, ciepłowniczej oraz dolnego źródła ciepła w kotłowni.

Dzięki tym działaniom udało się stworzyć bardziej energooszczędne i komfortowe warunki nauki dla uczniów i personelu szkoły. Inwestycja została zakończona zgodnie z planem, a gotowe budynki spełniają najwyższe standardy efektywności energetycznej.

Inwestor: Gmina Kobylnica

Inwestycja: Termomodernizacja 4 budynków Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

Okres realizacji: maj 2022 r. – grudzień 2023 r.