Lekowo, kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (XVIII w.): remont ściany szczytowej

  • Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ

Aktualnie prowadzimy inwestycje dotyczącą odnowienia ściany szczytowej kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lekowie. Skupia się ona na odnowie historycznego kościoła z XVIII wieku, zlokalizowanego w miejscowości Lekowo. Prace obejmują głównie remont ściany szczytowej, co stanowi istotny krok w zachowaniu wartości historycznej i kulturowej tego sakralnego obiektu.

Proces renowacji ściany szczytowej obejmuje oczyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń i osadów, naprawę uszkodzeń oraz malowanie lub odnowienie elewacji. Niezmiernie istotne jest zachowanie autentyczności i charakteru historycznego budynku, dlatego też używane są materiały oraz techniki zgodnie z oryginalnym okresem budowy.

Opisany projekt realizujemy z najwyższą starannością. Jesteśmy zobowiązani do zachowania autentyczności i historycznego charakteru tego miejsca.

Inwestycje takie nie tylko przywracają dawny blask zabytkom, ale również pełnią istotną rolę w utrzymaniu dziedzictwa kulturowego, pozwalając przyszłym pokoleniom cieszyć się i uczyć historii poprzez fizyczne zobaczenie i doświadczenie tych miejsc.

 

Inwestor: Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lekowie

Inwestycja: Lekowo, kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (XVIII w.): remont ściany szczytowej